25-letni motocyklista będąc pod wpływem narkotyków nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął  ucieczkę ulicami Krakowa, którą zakończył na metalowym ogrodzeniu. Kierujący  miał bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.

07 sierpnia br. około godz. 21:30, na skrzyżowaniu ulicy Starowiślnej i Dietla policjant wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, pełniący służbę na motocyklu zauważył innego motocyklistę jadącego bez włączonych świateł. Policjant po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydał kierującemu polecenie do zatrzymania, które to kierujący zignorował oddalając się w kierunku ul. Dietla.

Podczas ucieczki, kierujący motocyklem Kawasaki popełnił szereg wykroczeń m.in. nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie zastosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu) oraz B-21 (zakaz skrętu w lewo).

Na skrzyżowaniu ul. Łazarza z ul. Kołłątaja nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i utracił panowanie nad kierowanym pojazdem doprowadzając do uderzenia w ogrodzenie. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała więc na miejsce wezwano niezwłocznie pomoc medyczną. Policjanci sprawdzili kierującego oraz pojazd w policyjnej bazie i okazało się, że mężczyzna posiada bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie na zawartość środków działających podobnie do alkoholu dało wynik pozytywny.

W trakcie czynności policjanci zauważyli jak motocyklista wyrzuca susz roślinny koloru zielonego oraz białą substancję, które to policjanci zabezpieczyli. Obie substancje będą badane laboratoryjnie pod kątem zawartości substancji niedozwolonych. Mężczyzna usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem narkotyków oraz podczas obowiązywania zakazu. 25-latek odpowie również za szereg wykroczeń przeciw przepisom ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię