Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Narkotyki przewoził w samochodzie, ukryte pod siedzeniem kierowcy. Towarzyszący mu pasażer był poszukiwany przez inną jednostkę policji do kilkunastu kradzieży paliwa.

Kilka dni temu policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia. Kierujący wykonywał niekontrolowane manewry na drodze, co wzbudziło podejrzenie mundurowych, co do jego trzeźwości. Badanie wykazało negatywny wynik, jednak badanie na zawartość środków odurzających było pozytywne.

Podczas przeszukania pojazdu, pod fotelem 46-letniego kierowcy, policjanci znaleźli 20 woreczków foliowych z substancją koloru białego i żółtego oraz znaczną ilość gotówki. Wszystko zostało zabezpieczone. Sprawdzenie w policyjnym systemie 38-letniego pasażera, wykazało, że jest on poszukiwany przez komisariat na Ursynowie do kilkunastu kradzieży paliwa.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Badania  zabezpieczonych substancji wykazały, że były to kokaina, amfetamina i mdma. 46-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich wpływem. Przyznał się do tych przestępstw. Jego kolega usłyszał zarzut kradzieży paliwa na terenie powiatu pruszkowskiego, a następnie został przekazany policjantom z Ursynowa.

Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, w przypadku gdy jest to znaczna ilość kara może wynosić nawet do 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię