Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

19 września 2022 roku, około godziny 18.25 na ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze  mundurowi zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki Hyundai. Podczas pomiaru okazało się że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość jechał z prędkością 88 km/h na ograniczeniu do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak on lekko zwolnił a po chwili już nie reagował, przyspieszając i uciekając w kierunku ulicy Wrocławskiej. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekający pojazd poruszał się całą szerokością jezdni wjeżdżając na pobliskie krawężniki. Pojazd wraz z kierującym oraz pasażerem zatrzymano na ulicy Maciejowskiej. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

W trakcie rozmowy kierowca przyznał się, że uciekał ponieważ w godzinach popołudniowych zażywał metamfetaminę, a pasażer doradził mu ucieczkę. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię