Policjanci z Czerska wnioskują o zastosowanie aresztu wobec 21-letniego mężczyzny, który będąc pod wpływem środków odurzających, podczas prowadzonej interwencji przez policjanta wydziału kryminalnego, próbował go przejechać. Funkcjonariusz z obrażeniami trafił do szpitala. Teraz mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza oraz za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około południa na trasie Czersk-Łąg policjant pionu kryminalnego podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn stojących przy zaparkowanym samochodzie na poboczu drogi .W chwili kiedy funkcjonariusz zawrócił i wysiadł z radiowozu w celu podjęcia legitymowania, mężczyźni ci wyrzucili palone papierosy, wsiedli do pojazdu i zamknęli centralny zamek w drzwiach.

Policjant podchodząc do auta okazał legitymację służbową i w tym momencie siedzący za kierownicą 21-latek odpalił silnik i ruszył w stronę funkcjonariusza. Policjant chcąc uniknąć uderzenia chwycił się maski pojazdu. kierujący nie zatrzymał się wioząc go przez kilkaset metrów, nawet nie zwolnił. Co więcej – wykonywał manewry, które skutkowały tym ,że policjant spadł na asfalt doznając obrażeń ciała. Mężczyźni nie udzielili pomocy poszkodowanemu i uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko ustalili sprawców napaści, którzy następnie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że kierujący volkswagenem golfem był pod wpływem narkotyków. Została od niego pobrana również krew do badań laboratoryjnych. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec kierującego.

Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię