Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mężczyźnie, który w sobotę zniszczył sprzęt w karetce oraz naruszył nietykalność cielesną interweniującego policjanta.

W sobotę przed 23:00 policjanci otrzymali informację o tym, że młody mężczyzna wskoczył z mostu w Mikołajkach do jeziora. 23-latka na brzeg wyciągnęli jego koledzy, którzy zawiadomili służby ratownicze zaniepokojeni jego zachowaniem.

Chwilę później na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze zastali 23-latka, który był bardzo pobudzony i agresywny, dlatego na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. Niestety mężczyzna nadal się nie uspokajał. Dodatkowo znajdując się we wnętrzu karetki, kopiąc uszkodził sprzęt, a interweniującego wobec niego policjanta ugryzł w rękę. Ostatecznie sytuację opanowano i mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był trzeźwy. Ustalono również wartość uszkodzonego sprzętu. Jest to kwota bliska 5000 złotych.

Według Kodeksu Karnego przestępstwo naruszenia nietykalności zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię