Ursynowscy funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Jak oświadczył mężczyzna, były to środki na jego własny użytek. Po usłyszeniu zarzutu, poddał się dobrowolnie karze. Za to przestępstwo może zostać skazany nawet do 3 lat więzienia.

W miniony weekend policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego, kiedy patrolowali teren Ursynowa przy ul. Stokłosy zauważyli mężczyznę, poruszającego się na hulajnodze elektrycznej. Na widok oznakowanego radiowozu użytkownik pojazdu znacznie zwiększył prędkość. Od razu funkcjonariuszom nasunęły się pewne podejrzenia. Postanowili wylegitymować mężczyznę i poznać przyczynę jego nienaturalnego zachowania. Podczas legitymowania 22-latek z tylnej kieszeni spodni wyciągnął woreczek z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego. Oświadczył, że jest to marihuana, która należy do niego i posiada ją na własny użytek.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a ich posiadacz trafił do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutu posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, przyznał się do popełnienia czynu i poddał dobrowolnie karze. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię