Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy zatrzymali do kontroli daewoo, którego kierujący w trakcie jazdy zamienił się na miejsca z pasażerem. Jak się po chwili okazało, obaj byli nietrzeźwi.

Kilka minut przed północą patrolujący miasto policjanci zobaczyli daewoo, którego kierujący jechał slalomem. Mundurowi zawrócili i podjęli interwencję. Zbliżając się do pojazdu zobaczyli, jak mężczyzna, który prowadził samochód zamienia się na miejsca z pasażerem siedzącym obok. Po przejechaniu kilkuset metrów, nagle pojazd się zatrzymał.

Policjanci w jego wnętrzu zastali dwóch mężczyzn. Na miejscu kierowcy siedział już 24-latek, a obok niego 34-letni kolega. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkotestem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi.  Młodszy w chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie, a 34-latek prawie dwa promile.

Obu mężczyznom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Po tym, jak „pomysłowi” koledzy wytrzeźwieją usłyszą zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i czeka ich sprawa w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Zachodniopomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię