Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów wyjaśniają okoliczności publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Nieznany sprawca na elewacji budynku Konsulatu Honorowego Ukrainy naniósł napisy nawołujące do nienawiści. Dzisiaj funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę 30 września w godzinach popołudniowych. Nieustalony mężczyzna na elewacji budynku, w którym mieści się Konsulat Honorowy Ukrainy wykonał napisy nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wykonali oględziny, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, ustalili i przesłuchali świadków. Zabezpieczyli również monitoring, który zarejestrował moment przestępstwa. W wyniku prowadzonego pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa postępowania, policjanci ustalili podejrzanego. Dzisiaj po południu funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali mężczyznę.

Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał zarzut publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Źródło: Podkarpacka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię