Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali dwóch mieszkańców województwa pod, którzy trudnili się narkotykowym procederem. Mężczyźni w wieku 30 i 38-lat zostali zatrzymani. Za nielegalny proceder którym zajmowali się dwaj podejrzani ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu funkcjonariusze z wydziału narkotykowego podejrzewali, że dwaj mężczyźni z terenu powiatu tarnobrzeskiego mogą trudnić się uprawą konopi innych niż włókniste z których wytwarzają narkotyki. Po przeanalizowaniu zebranym materiałów funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. W środę policjanci udali się na teren sąsiedniego województwa. W trakcie czynności na poddaszu dwóch domów mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili gotowy susz marihuany w różnym stadium jego wilgotności. Po przeprowadzonych czynnościach 30-latek jeden z podejrzanych został zatrzymany. Jego 38-letni kompan cieszył się wolnością tylko przez noc. Funkcjonariusze wczoraj rano zatrzymali drugiego z podejrzanych, który był zaskoczony wizytą policjantów, ponieważ był przekonany, że nikt nie wie o jego działalności.

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 3,5 kilograma suszu marihuany o wartości detalicznej blisko 150 000 złotych. Dzięki działaniom policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy udaremnili nielegalny proceder, ponad 3500 porcji narkotyku nie trafiło na rynek.

Obaj mieszkańcy sąsiedniego województwa trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają do kogo miały trafić narkotyki. Za popełnione czyny 30-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec 38-latka sąd zastosował 3 miesięczny areszt, zagrożony karą do  10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię