Nielegalną plantację konopi indyjskich, ujawnili i zlikwidowali lęborscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Należącą do 36-latka uprawę funkcjonariusze namierzyli na terenie prywatnej posesji pod Lęborkiem. Łącznie zabezpieczyli ponad 160 gramów suszu marihuany oraz 252 krzaki konopi indyjskich.

Na teren jednej z posesji w gm. Nowa Wieś Lęborska policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową lęborskiej komendy policji weszli w środę po południu (10.08.br.). Mundurowi mieli informacje, że w budynku mieszkalnym może znajdować się nielegalna uprawa marihuany.

Kiedy policjanci weszli do budynku zastali w nim 36-letniego gospodarza. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów i twierdził, iż jest w domu sam i go remontuje. Z obserwacji policjantów wynikało, iż wejście na poddasze możliwe jest tylko z zewnątrz budynku i wyłącznie po rusztowaniu. Mężczyzna twierdził, iż poddaszu prowadzone są cały czas prace remontowe i nic tam nie ma. Policjanci mieli jednak przeczucie, że mężczyzna może ich specjalnie wprowadzać w błąd. Weszli po rusztowaniu na poddasze i zauważyli puste pomieszczenie. Po dokładnym jego sprawdzeniu odnaleźli małe drzwi przykryte drewnianą dyktą. Policjanci otworzyli drzwi, a wewnątrz znajdowała się profesjonalna uprawa konopi indyjskich. Pomieszczenie było specjalnie przystosowane do tego typu uprawy, wyposażony w specjalne lampy, wentylatory i wywietrzniki. W tym samym budynku w odizolowanym pomieszczeniu kryminalni ujawnili skrzynkę z zawartością suszu roślinnego oraz ususzone liście o łącznej wadze 163 gramy.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę. Łącznie liczyła ona ponad 252 krzaki w fazie wzrostu i ponad 160 gramów suszu marihuany oraz zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji narkotycznych i ich uprawę.

W piątek (12.08.2022) zatrzymany 36-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Lęborku, gdzie usłyszy najprawdopodobniej zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię