Foto: archiwum/podglądowe

Ciężarowy DAF z ładunkiem ponad 20 ton stali wylądował w rowie melioracyjnym. Kierowca miał w organizmie 3,67 promila alkoholu.

W sobotę, 9 grudnia 2017r o godz. 14.50 dyżurny pabianickiej komendy powiatowej skierował partol na drogę ekspresową S8, gdzie w kierunku Warszawy miał poruszać się tir, którego kierujący nie zachowywał prawidłowego toru jazdy. Policjanci zauważyli opisany pojazd i podjęli próbę jego skontrolowania.

Z uwagi na gabaryty DAF-a z naczepą, stróże prawa postanowili skierować ciężarówkę do najbliższego MOP w Guzewie w powiecie łódzkim-wschodnim. Niestety pomimo zmiany pasa ruchu DAF nie zwalniał. Na łuku drogi zjazdowej na MOP tir pojechał prosto wjeżdżając w bariery ochronne, a następnie do rowu melioracyjnego.

Okazało się, że zestawem pojazdów kierował 41-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie 3,67 promila alkoholu. Ustalono, że DAF wiózł ponad 20 ton prętów zbrojeniowych z Niemiec do Warszawy. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Źródło: Łódzka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię