Krakowscy policjanci zatrzymali 33-letnią sprawczynię rozboju. Kobieta okradła starszą kobietę, a gdy ta wzywała pomocy wróciła na miejsce – aby ją pobić. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę w samo południe. Do samotnie spacerującej w rejonie Barku Fałęckiego starszej kobiety podeszła – jak się później okazało 33-letnia kobieta, która zaproponowała jej pomoc w zejściu po schodach. Starsza pani zgodziła się, sądząc że młodsza czyni to z dobroci serca.

Po zejściu po schodach 33-latka wyrwała jej portfel, który schowany był w balkoniku przy pomocy którego starsza kobieta się poruszała się. Pokrzywdzona widząc zachowanie złodziejki, zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, wówczas ta wróciła się i kilkukrotnie uderzyła staruszkę w twarz. 86-latce udało się powiadomić o zdarzeniu Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawczyni. Tylko dzięki rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną już w chwilę po zdarzeniu kobieta była w rękach Policji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji V w Krakowie. Zatrzymana to znana Policji z powodu swojej przyszłości kryminalnej mieszkanka Krakowa. Została już przesłuchana przez Policję, gdzie po przedstawieniu zarzutów, przyznała się do zarzucanego czynu. Jak wyjaśniła, chciała wykorzystać nadarzającą się okazję i okraść kobietę, nie potrafiła jednak logicznie wyjaśnić powodów dla których wróciła się i uderzyła staruszkę.

Jednak najsmutniejszym jest fakt iż jak zeznała pokrzywdzona całe zdarzenie widziało kilku innych młodych ludzi, którzy… nie zrobili nic żeby jej pomóc.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię