Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas nocnego patrolu przerwali pijacki rajd  drogowego przestępcy.  31 latek wsiadł za kierownicę swojej skody octavii mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a następnie uszkodzonym pojazdem próbował dotrzeć do nocnego sklepu po kolejną porcję alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7/8 marca br. na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed północą, uwagę policjantów podczas patrolu zwrócił samochód z uszkodzonym lewym przednim kołem oraz porysowaną karoserią, który jechał ulicą Śląską w Babicach. Mundurowi od razu domyślili, że za kierownicą musi znajdować się osoba nietrzeźwa, ponieważ żaden rozsądny kierowca, nie potrafiłby tak „katować” swojego auta jazdą na samej feldze. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Następnie zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu, gdzie szybko potwierdzili swoje podejrzenia. Badanie stanu trzeźwości 31–letniego mieszkańca gminy Oświęcim  wykazało 3,20 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Policjanci każdego dnia patrolując drogi powiatu oświęcimskiego reagują na przestępstwa i wykroczenia, eliminując użytkowników którzy zagrażają bezpieczeństwu zarówno własnemu jak i innych. Apelują więc o zachowanie trzeźwości, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię