Foto: archiwum

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o nakłanianie osoby małoletniej do seksu. Mieszkaniec powiatu nyskiego działał poprzez internet. Koresponował z dorosłą kobietą podającą się za 13-latkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Jak ustalili kryminalni był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Policjanci z Nysy otrzymali informację od jednej z firm ochraniarskich, że 34-letni mieszkaniec powiatu nyskiego próbuje poprzez internet uwodzić osobę małoletnią. Z mężczyzną korenspondowała dorosła kobieta, która podała się za 13-latkę.

4 września, funkcjonariusze z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Opolu wraz z kryminalnymi z Nysy, zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Policjanci przeszukali jego mieszkanie oraz zabezpieczyli różne nośniki elektroniczne.

Jak ustalili mundurowi, 34-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Zebrane przez śledczych informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu nakłaniania małoletniej poniżej 15 roku życia do innej czynności seksualnej. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Źródło: opolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię