archiwum

Maksymalnie na trzy lata pozbawienia wolności sąd może skazać 49-letniego mieszkańca dolnośląskiej stolicy, który trzymaną w rękach łopatą groził interweniującym funkcjonariuszom pionu prewencji wrocławskiej komendy. Policjanci kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z cmentarzy znajduje się mężczyzna, który zaczepia przechodniów, a w ręce trzyma… szpadę. Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy i przy użyciu środków przymusu bezpośredniego zatrzymali agresora. Wrocławianin już usłyszał zarzuty.

Podczas wieczornej służby wrocławscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zaczepia osoby na terenie jednego z krzyckich cmentarzy. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze pionu prewencji. Już podczas wchodzenia na cmentarz usłyszeli czyjś krzyk i jak najszybciej pobiegli w kierunku, z którego dochodził.

Na cmentarnej alejce zauważyli agresywnego i bardzo pobudzonego mężczyznę. Kiedy policjanci przedstawili się i okazali legitymacje służbowe, wówczas 49-latek zaczął wymachiwać trzymaną w ręce łopatą chcąc uderzyć funkcjonariuszy. Wykrzykiwał również groźby i nie chciał się uspokoić mimo wielokrotnych próśb ze strony policjantów. Kiedy z uniesioną do ataku łopatą podbiegł do policjantów, ci użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili napastnika.

Mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany, a policjanci zabezpieczyli zarówno łopatę, jak i szpadę, którą miał wcześniej grozić przypadkowym osobom. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszych czynności nadal nie reagował na prośby o uspokojenie się i kierował w kierunku funkcjonariuszy groźby. Został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc.

Następnego dnia usłyszał zarzuty używania gróźb karalnych w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej. Zgodnie z zapisami w Kodeksie karnym, za tego typu przestępstwo sąd może orzec pozbawienie wolności na okres maksymalnie 3 lat.

1 KOMENTARZ

 1. „Na Krzykach grasuje muszkieter” – z centrali wysłano w eter.
  Jak obezwładnić szermierza? Nikt być zakłutym nie zamierza.
  Zmierzyć się z ostrym rapierem i zostać pośmiertnie bohaterem.
  Okrutny oręż ta szpada, odstrzelić gada wypada.
  Bo gdyby to był floret, wystarczyłby w ręku taboret.
  Niebezpieczne dla życia to gierki. Róbcie w policji szkolenia z szermierki.
  Widząc policji gromadę zamienił na szpadel szpadę.
  Szpadel, łopata, sztychówka, nie bawmy się teraz w słówka.
  Każde posiada stylisko, tym można pokonać wszystko.
  Chyba, że była saperka, a wtedy inna to gierka.
  D’Artagnan to był, czy Zorro? Czy miał kontakty z Camorrą?
  Pytań tu rodzi się tyle. Wszystkiemu winne promile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię