Policjanci drogówki z KP Mierzyn w czasie długiego weekendu zauważyli w Mierzynie kierującego motocyklem, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego oraz miał przerobioną tablicę rejestracyjną. Mężczyźnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostało zatrzymane prawo jazdy a dalsze konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy poniesie przed sądem.

Piękna aura, która towarzyszyła nam w czasie długiego weekendu zmotywowała do jazdy motocyklem mieszkańca Szczecina. Mężczyzna jadąc swoim jednośladem przez Mierzyn nie zważał na obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kierujący min. wyprzedzał pojazdy na przejściach dla pieszych, przekraczał linię ciągłą, jego styl jazdy był bardzo agresywny i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Być może kierujący czuł się bezkarnie, gdyż miał podgiętą tablicę rejestracyjną aby nie można było odczytać numerów rejestracyjnych. Na nieszczęście dla 38-latka jego wyczyny zostały dostrzeżone przez patrol ruchu drogowego z KP Mierzyn, który niezwłocznie udał się za nieodpowiedzialnym kierującym. W trakcie kontroli okazało się, również, iż mężczyzna na własną rękę przerobił tablicę rejestracyjną naklejkami, które zmieniały numery aby utrudnić identyfikację pojazdu. Kierującemu za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swe wybryki odpowie przed sądem.

Apelujemy i przypominamy, iż drogi publiczne, a szczególnie te w terenach zabudowanych to nie prywatne tory wyścigowe, dlatego apelujemy o rozważną jazdę. Zakrywanie, ozdabianie tablic rejestracyjnych, bądź znaków które powinny być widoczne, jest niedozwolone i może skutkować mandatem karnym, sprawą w sądzie bądź zatrzymanym dowodem rejestracyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię