Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas odpoczynku, urlopów, wyjazdów i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego policjanci przypominają, o tym jak prawidłowo przewozić dzieci samochodami.

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym, mówi, o tym, że kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy. Foteliki bezpieczeństwa dla dziecka oraz inne urządzenia przytrzymujące dla dzieci są instalowane w pojeździe, zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia, wskazującymi, w jaki sposób urządzenie może być bezpiecznie stosowane.

Do tych właśnie przepisów nie zastosowała się mieszkanka Susza. Przypomnijmy (23.01.2022 r.) w Różnowie 21-latka kierująca fordem wyjeżdżając z łuku drogi znajdując się na wzniesieniu nie dostosowania prędkości do warunków ruchu zjechała na prawe pobocze drogi i straciła panowanie nad pojazdem, który został wybity na przeciwległy pas ruchu a następnie obrócony w kierunku z jakiego nadjeżdżała po czym najechała na przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia przez boczną szybę wypadła 2-letnia córka kierującej. Jak się później okazało dziewczynka siedziała w foteliku jednak nie była zapięta w pasy bezpieczeństwa.  21-latka wspólnie z malutką córeczką oraz młodszym bratem została przetransportowana do szpitala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię