W miniony poniedziałek nad ranem policjanci kryminalni oraz pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednej z posesji w Mieroszowie. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 25-latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli także blisko 3,5 tys. porcji handlowych marihuany.

Wałbrzyscy funkcjonariusze realizując informacje własne, 7 września nad ranem udali się do Mieroszowa, gdzie na terenie ogródka jednej z posesji ujawnili 16 krzewów konopi indyjskich. Niektóre z nich osiągnęły już wysokość ponad 2 metrów. Przeprowadzone przez mundurowych dalsze czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania 25-latka. Według ustaleń policjantów, aby ukryć działanie przestępcze, mężczyzna swoją nielegalną uprawę usytuował na działce swojego ojca.

Ponadto funkcjonariusze podczas dalszych czynności procesowych zabezpieczyli w mieszkaniu podejrzanego środki odurzające w postaci marihuany. Do policyjnego depozytu trafiły narkotyki w ilości, z której można by uzyskać blisko 3,5 tys. porcji handlowych.

Mieszkaniec Mieroszowa stanie teraz przed sądem. Za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię