Współpraca Wydziału Kryminalnego Policji w Będzinie i Straży Granicznej po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachu narkotyków pies bezbłędnie wskazał miejsce ich ukrycia. W ogródku mężczyzny typowanego na dilera narkotykowego wykrył puszki z marihuaną.

W ręce będzińskich stróżów prawa zajmujących się przestępczością narkotykową wpadł 19-letni mieszkaniec Psar. Policjanci współpracujący ze Strażą Graniczną, z oddziału z lotniska w Pyrzowicach, postanowili wspólnie „odwiedzić” mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Ustalenia śledczych wskazywały, że może on handlować narkotykami. Praca policjantów z wydziału kryminalnego okazała się być efektywna.

Przeszukując mieszkanie i budynki gospodarcze, czworonożny specjalista do tropienia narkotyków wykopał na podwórku dwie puszki po odżywkach z zawartością marihuany. 19–latkowi za posiadanie narkotyków w ilości ponad 100 działek dilerskich grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego mężczyzny Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię