Kryminalni z Sopotu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 19-letniego gdańszczanina podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W chwili zatrzymania stróże prawa znaleźli przy sprawcy ponad 200 porcji substancji psychotropowej i kilkadziesiąt porcji marihuany. Ponadto w wynajmowanym pokoju w Gdańsku zabezpieczyli oni kolejne porcje narkotyków w postaci suszu konopi, haszyszu i substancji psychotropowej. 19-latek usłyszał już zarzut posiadania blisko 400 porcji zakazanych substancji, a wczorajszą decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ustalili, że pewien 19-letni gdańszczanin posiada przy sobie środki odurzające i postanowili to sprawdzić. W minioną niedzielę w godzinach nocnych funkcjonariusze zauważyli 19-latka na jednej z ulic Sopotu i gdy tylko podeszli do niego od razu wyczuli charakterystyczny dla marihuany zapach. Zaskoczony widokiem policjantów mężczyzna przyznał się, że posiada przy sobie zakazane substancje i wydał je stróżom prawa. W schowanych pod bielizną woreczkach znajdowało się blisko 50 gramów substancji zawierającej 4-CMC, a także ok. 20 gramów suszu konopi. Zabezpieczone substancje policjanci przekazali do badań i ustalili, że można z nich przygotować ok. 250 porcji narkotyków, natomiast ich właściciel trafił do policyjnej celi.

W wyniku dalszych działań kryminalni sprawdzili także wynajmowany przez 19-latka pokój w Gdańsku i tam znaleźli kolejnych ponad 100 porcji narkotyków w postaci suszu konopi, haszyszu i substancji psychotropowej. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli młynek i wagę elektroniczną.

Na podstawie zebranych dowodów 19-letni gdańszczanin usłyszał zarzut posiadania blisko 400 porcji środków odurzających i substancji psychotropowych. Sprawcę przesłuchał prokurator z Prokuratury Rejonowej w Sopocie, a następnie zawnioskował do sądu jego tymczasowe aresztowanie. Wczorajszą decyzją sądu 19-letni podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię