Nastolatek z Rawicza stracił prawo jazdy chwile po tym jak pokazał wulgarny gest policjantom nadzorującym ruch na drodze. Po zatrzymaniu młodego kierowcy okazało się, że jest pijany. Rawiczanin jadąc przed radiowozem popełnił również rażące wykroczenia drogowe. Wszystko wskazuje na to, że nie za szybko odzyska swoje uprawnienia. Czekają go również konsekwencje finansowe.

24 września br. koło godziny 20.00. na ulicy Sarnowskiej w Rawiczu policjanci nadzorujący ruch na drodze zwrócili uwagę na kierowcę volvo, który przejeżdżając obok pokazał im wulgarny gest i znacznie przyspieszył. Policjanci ruszyli za wspomnianym samochodem, widzieli jak jego kierowca zbliżając się do skrzyżowania ulic Sarnowska – Poznańska, ominął stojące na czerwonym świetle pojazdy i skręcił na domiar wszystkiego w prawo, a nie w lewo jak nakazywały znaki.

Dalej jadąc ulicą Poznańską skręcił w lewo na rondzie i wjechał w ulicę Przyjemskiego gdzie wyprzedził inny pojazd w rejonie przejścia dla pieszych. Tam też został zatrzymany przez patrol. Policjanci przez cały czas mieli w zasięgu wzroku kierowcę volvo i widzieli popełniane przez niego wykroczenia. Podczas kontroli wyszła na jaw jeszcze jedna poważna sprawa. Badanie stanu trzeźwości 19-latka wykazało 1,3 promila.

Kierowcę czekają poważne konsekwencje prawne jak i finansowe. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości zostanie zatrzymane mu prawo jazdy na minimum 3 lata. Odpowie również za szereg wykroczeń jakich się dopuścił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię