Bolesławieccy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna uderzył kobietę, która jako pracownik obiektu handlowego chciała odzyskać skradziony towar. 40-latek odpowie również za inną kradzież sklepową oraz posiadanie środków odurzających. Sprawca został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc czynności operacyjne, ustalili mężczyznę, który dokonał kradzieży rozbójniczej. Sprawca ukrywał się, ale kryminalni wytropili go i zatrzymali.

40-latek dokonał kradzieży odzieży sportowej o wartości ponad 450 złotych. Kiedy obsługa sklepu zorientowała się, że mężczyzna wynosi towar z obiektu, jedna z kobiet podjęła próbę odzyskania towaru. Sprawca, widząc reakcję pracownicy, aby utrzymać skradzioną odzież, uderzył ją dwukrotnie i zagroził pozbawieniem życia.

Po zatrzymaniu do sprawy kradzieży rozbójniczej 40-latek usłyszał jeszcze inne zarzuty. Pierwszy dotyczył kradzieży baterii o wartości ponad 650 złotych. Drugi zarzut związany był z posiadaniem środków odurzających.

Na wniosek policjantów i prokuratora, wobec mężczyzny został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego był już wcześniej zatrzymywany w związku z kradzieżami. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię