Ursynowscy policjanci zatrzymani dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani przez mundurowych do kontroli drogowej. W trakcie czynności, przy kierowcy znaleźli niewielki woreczek z marihuaną, a u pasażera mefedron. Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania, kryminalni znaleźli ponad kilogram nielegalnego suszu, około 60 gramów grzybków halucynogennych, kilkanaście słoików z substancją w postaci grzybni oraz akcesoria służące do uprawy krzewów konopi w postaci lamp oraz namiotu. Ponadto policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie około 52 000 zł. Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Około 14:30 na ul. Koncertowej w Warszawie policjanci z ursynowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, za kierownicą którego siedział 29-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna swoim zachowaniem zdradzał, że może mieć przy sobie przedmioty, których posiadanie jest nielegalne.

Wobec nerwowego zachowania kierowcy oraz 22-letniego pasażera tej samej narodowości, funkcjonariusze sprawdzili obu mężczyzn oraz samochód. W trakcie kontroli przy kierującym znaleźli woreczek z marihuaną. Natomiast w kieszeni pasażera biały zbrylony proszek o cechach mefedronu. Jak się później okazało, to było preludium do tego, co znaleźli podczas przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania.

W dwupokojowej kwaterze, w różnych miejscach mieli ukryte hermetycznie zamknięte worki z nielegalnym suszem, kilka tabletek ekstazy, słoiki z białą substancją w postaci grzybni halucynogennej, około 60 gramów wyhodowanych grzybów oraz akcesoria służące do uprawy krzewów konopi w postaci lamp oraz namiotu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę w kwocie około 52.000 zł oraz 100 USD.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel. W roku dalszych czynności usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznych aresztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię