Gliwicki sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, którzy próbowali zgwałcić 37-latkę. Sprawcy kobietę do mieszkania sprowadzili podstępem, pod pretekstem sprzedaży antyków. Pokrzywdzona na szczęście zdołała zaalarmować znajomego, który na miejsce błyskawicznie sprowadził pomoc.

Do próby gwałtu doszło w miniony wtorek popołudniu. Dwaj mężczyźni w wieku 66 i 63 lat zaprosili do mieszkania zajmującą się sprzedażą antyków 37-latkę. Kobieta miała obejrzeć stare przedmioty, które mężczyźni rzekomo chcieli jej sprzedać. Niestety okazało się, że mieli zupełnie inne zamiary i próbowali ją zgwałcić.

37-latka zaciekle broniła się, zdołała nawet wykonać telefon do znajomego i powiadomić, gdzie się znajduje. Ten z kolei słysząc w słuchawce jej krzyk natychmiast wezwał pomoc i sam ruszył na miejsce zdarzenia. Po drodze napotkał patrol drogówki, któremu zrelacjonował zdarzenie, a także podał adres.

Mundurowi natychmiast skierowali się do mieszkania, gdzie właśnie doszło do próby gwałtu. Weszli do niego przez otwarte drzwi i ujrzeli dwóch mężczyzn usiłujących doprowadzić broniącą się kobietę do obcowania płciowego. Błyskawicznie obezwładnili gwałcicleli i wraz z drugim patrolem, przybyłym tuż po nich na miejsce, zatrzymali mężczyzn.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował obu sprawców. Za usiłowanie gwałtu grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP w Gliwicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię