Jastrzębscy policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają rowerzystów, bacznie kontrolują wyposażenie rowerów, stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz pochodzenie roweru. Rowerzyści powinni zadbać o stan techniczny jednośladu, a podczas jazdy obserwować otoczenie wokół siebie i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Podczas jednej z kontroli dwóch rowerzystek, jastrzębskim mundurowym na pierwszy rzut oka rzuciło się brak obowiązkowego wyposażenia rowerów, a mianowicie dzwonków. Policjanci ruchu drogowego nałożyli na kobiety mandaty karne w wysokości po 50 złotych za brak obowiązkowego wyposażenia rowerów. W trakcie legitymowania mundurowi od kobiet wyczuli woń alkoholu, po przebadaniu okazało się, że obie znajdują się po wpływem alkoholu.

Pierwsza to 32-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, która miała 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, za co została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Druga z kobiet to 39-letnia mieszkanka Rybnika, w wydychanym powietrzu miała ponad pół promila, za co została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię