Kryminalni z Jawora ujawnili na posesji 35-letniego mieszkańca naszego powiatu sadzonkę konopi indyjskich. Zabezpieczony krzak marihuany rósł w przydomowym ogródku. Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej wynikającej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jaworskiej jednostki zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na terenie jednej z posesji  mieszkalnych w powiecie jaworskim znajduje się mała „uprawa” konopi indyjskich.

Na miejscu, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 35-letniego mężczyzny, w przydomowym ogródku funkcjonariusze ujawnili rosnący w ziemi krzak konopi indyjskich o wysokości 32 cm.

Zabezpieczona marihuana zostanie przekazana do dalszych badań laboratoryjnych. Po uzyskaniu pozytywnej opinii biegłego 35-latek usłyszy zarzut wynikający z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię