Trzy miesiące w areszcie spędzi 38-latek, który usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna w swoim domu miał niemal kilogram amfetaminy i marihuany. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni ze Świecia podejrzewali, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać środki odurzające w swoim domu. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy we wtorek (10.05.22 r.) sprawdzili wytypowany adres. Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli blisko 685 gramów białego proszku oraz 152 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina i marihuana. Mężczyzna narkotyki ukrywał w lodówce.

38-letni właściciel zabronionych substancji został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Świecia zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Dzisiaj (12.05.22 r.) policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się i zadecydował, że najbliższe 3 miesiące pozostanie on w areszcie. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię