Niewielki pokój, a w nim wszystko to, co jest niezbędne do amatorskiej uprawy krzaków konopi oraz same rośliny. Taki widok zastali kryminalni z koszalińskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 78 krzewów konopi i ponad 330 gramów marihuany. Zatrzymanemu 46-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Koszalina trafili na trop plantacji przedwczoraj. Weryfikując posiadane informacje, przeszukali budynek mieszkalny na terenie powiatu koszalińskiego. Sprawdzając każde pomieszczenie kryminalni weszli do niewielkiego pomieszczenia, gdzie w jednym z pokoi ujawnili amatorską plantację krzaków konopi. Zatrzymany 46-latek samodzielnie przygotował pomieszczenie, rozstawiając specjalny namiot i tym samym stwarzając roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia i odczynniki służące do hodowli drzewek. Pilnował w pomieszczeniu temperatury i nawilżenia.

Funkcjonariusze w trakcie dalszego przeszukania kolejnych pomieszczeń, ujawnili w jednym z nich znaczną ilość suszu roślinnego. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 330 gramów marihuany. Zgromadzony materiał trafił do prokuratury, gdzie 46-latek usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi, posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z przepisami ustawy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał również zarzuty za to, że w chwili zatrzymania podjął próbę ucieczki uszkadzając przy ul. Zwycięstwa dwa nieoznakowane radiowozy i swoim zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo interweniujących policjantów oraz znajdujące się w obrębie skrzyżowania inne osoby. W ślad za materiałami sprawy do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, do którego Sąd Rejonowy w Koszalinie się przychylił.

1 KOMENTARZ

  1. Od razu czuję się bezpieczniej wiedząc że ten groźny narkotyk który zabija tysiące ludzi dziennie został zarekwirowany przez stróży prawa. Strach pomyśleć co by było gdyby ktoś to faktycznie zażył…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię