Ponad 1,5 kg substancji psychotropowych zabezpieczyli policjanci z toruńskiej komendy w jednym z mieszkań mieszkań na terenie miasta. 28-letni właściciel tych zakazanych środków usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek (18.01.22) po południu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu weszli do jednego z mieszkań na Chełmińskim Przedmieściu. Podejrzewali bowiem, że mieszkający tam mężczyzna może mieć w nim przedmioty zabronione prawem.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 28–latka policjanci znaleźli znaczną ilość substancji, co do których istniało uzasadnione podejrzenie, że to narkotyki. Oględziny i wstępnie przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone blisko 1 470 gramów białej substancji posiada cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Do tego, w jednym z woreczków, znajdował się charakterystyczny susz roślinny o wadze blisko 73 gramy, który okazał się marihuaną.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (20.01.22) prokurator złożył też stosowny wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd, po analizie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, zadecydował, że trzy najbliższe miesiące spędzi on za kratami. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię