Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 26-latka, u którego znaleźli ponad 850 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu podejrzewali, że 26-letni mieszkaniec miasta może trudnić się narkotykowym procederem. Wczoraj późnym wieczorem, stróże prawa wobec napotkanego na jednej z ostrowieckich ulic 26-latka podjęli interwencję. W trakcie czynności mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co też utwierdziło kryminalnych w przekonaniu, że może mieć coś do ukrycia. W toku prowadzonych przeszukań funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 850 gramów suszu roślinnego oraz gotówkę w kwocie ponad 5000 złotych. Badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczone przez policjantów środki to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił wnioskować do sądu  o zastosowanie wobec 26-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię