Policjanci kryminalni z żarskiej komendy we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Tuplic ujawnili i zabezpieczyli 1400 tabletek ecstasy, metamfetaminę i marihuanę. Podejrzany o posiadanie i uprawę nielegalnych środków 33- latek został zatrzymany i przesłuchany. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował go na trzy miesiące.

W wyniku współpracy policjantów kryminalnych z żarskiej komendy oraz funkcjonariuszy  Straży Granicznej z Tuplic,  tabletki ecstasy oraz znaczne ilości metamfetaminy i marihuany zostały zabezpieczone. Było to możliwe dzięki przeprowadzonym w ubiegłym tygodniu wspólnym działaniom. Na terenie powiatu żarskiego podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz garażu, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1400 tabletek ecstasy, metamfetaminę, marihuanę oraz plantację kilkudziesięciu krzewów konopi. Narkotyki zapakowane w małe paczuszki ukryte były w różnych częściach domu. W jednym z pokoi liście i łodygi marihuany leżały na podłodze.

Do sprawy zatrzymany został 33-letni mieszkaniec Żar, który trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Może za to grozić mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W sobotę (12 września) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 33-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię