Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze wraz z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w wyniku intensywnych działań operacyjnych odzyskali skradziony pojazd o wartości 350 tys. złotych. Auto kilka dni wcześniej „zniknęło” z jednej miejscowości powiatu góreckiego, ale dzięki policjantom zostało szybko odnalezione, jednak ponad 100 kilometrów dalej, już na terenie województwa wielkopolskiego.

21 września około godziny 3.00 w nocy, do Komendy Powiatowej Policji w Górze zgłosił się mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że z terenu jego posesji skradziono pojazd marki Mercedes AMG GLC. Wartość samochodu została wyceniona przez właściciela na kwotę 350 tysięcy złotych!

Górowscy policjanci niezwłocznie podjęli wszelkie czynności mające na celu odzyskanie utraconego pojazdu. W takich zdarzeniach najważniejszy jest czas, gdyż z chwilą dostarczenia skradzionego pojazdu do tzw. dziupli bardzo często auta w błyskawicznym czasie są „rozkręcane” na części. Intensywna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego w Górze przyczyniła się do ustalenia kierunku, w którym oddalił się skradziony pojazd. Kolejne czynności umożliwiły również namierzenie miejsca, gdzie można znajdować się utracony mercedes.

Górowscy kryminalni współpracując z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, 23 września w godzinach porannych weszli na teren jednego z warsztatów samochodowych w powiecie szamotulskim. I tym razem praca operacyjna przyniosła pożądany efekt. Policjanci ujawnili skradziony wcześniej samochód. Pojazd nie posiadał już tablic rejestracyjnych i prawdopodobnie w ciągu kilku godzin mógłby „zniknąć”. Policjanci z Góry prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu ustalenie wszystkich osób zamieszanych w kradzież i pociągniecie ich do odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię