Współpracujący ze sobą kryminalni ze Starogardu Gdańskiego i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku już po kilku godzinach od zgłoszenia zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzieży luksusowego mercedesa. Funkcjonariusze odzyskali również warte 300 tys. zł. auto. Zaparkowany w dziupli samochód był już całkowicie rozkręcony. Ponadto pracujący nad tą sprawą policjanci w czasie prowadzonych przeszukań zabezpieczyli również marihuanę i amfetaminę.

W czwartek 26 maja br. kilka minut przed godziną 9:00, dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży luksusowego mercedesa. Warte 300 tys. zł. auto skradzione zostało w nocy z prywatnej posesji w gminie Zblewo. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili wstępne okoliczności kradzieży. Analiza zabezpieczonego materiału dowodowego, przeprowadzone działania operacyjne oraz zebrane w tej sprawie informacje doprowadziły policjantów na jedną z posesji w województwie kujawsko-pomorskim.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon, gdzie w wyniku podjętej z zaskoczenia interwencji zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 24 do 38 lat. Ponadto policjanci odzyskali skradzionego kilka godzin wcześniej mercedesa. Warte blisko 300 tys. zł. auto było już rozkręcane w garażu znajdującym się na tej posesji. Ponadto w czasie przeszukania prowadzonego w miejscu zamieszkania zatrzymanego 25-latka policjanci znaleźli biały proszek oraz susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana i amfetamina.

Dzięki współpracy kryminalnych z komendy wojewódzkiej z funkcjonariuszami ze starogardzkiej jednostki trzej mieszkańcy powiatu bydgoskiego trafili do policyjnego aresztu. Odzyskane auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Obecnie w tej sprawie prowadzone są dalsze czynności procesowe. Sprawcom tego przestępstwa grozić może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię