O szkodliwości spalania odpadów w piecach napisano już w mediach wiele. Mówiły o tym radio i telewizja. Mimo tego, strażnicy z Oddziału Ochrony Środowiska nadal ujawniają przypadki zakazanych i szkodliwych praktyk.

Podczas kontroli warsztatu samochodowego przy ulicy Rekruckiej w Marysinie Wawerskim przeprowadzonej 20 stycznia, uwagę strażników zwrócił piec na olej opałowy. Problem w tym, że – jak ustalili funkcjonariusze – spalano w nim także przepracowany olej silnikowy. Fetor jaki powstawał w wyniku spalania roznosił się po całej okolicy, a na szkodliwe wyziewy narażeni byli nie tylko pracownicy warsztatu, ale też klienci oraz okoliczni mieszkańcy.

Dzień wcześniej funkcjonariusze tego samego referatu przeprowadzali działania na Służewcu. Jak ujawnili strażnicy, w budynku znajdował się pozaklasowy piec, który – zgodnie z przepisami uchwały antysmogowej – powinien stanowić już, co najwyżej, element wystroju wnętrza. Mało tego, po otwarciu drzwiczek funkcjonariusze ujawnili w komorze spalania drewno i świeżo załadowane… plastikowe butelki typu PET. W obu przypadkach strażnicy polecili zaniechanie zakazanych praktyk. Na winnych nałożono kary. Gdyby to nie nastąpiło, funkcjonariusze mają prawo skierować sprawę do sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię