Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwie osoby podczas włamania do jednej z piekarni na terenie miasta. Jak ustalono, 19-latek i jego o 7 lat młodszy kolega zamierzali ukraść pieniądze, buty sportowe oraz telefon komórkowy. W trakcie tego czynu dodatkowo uszkodzili kamery monitoringu i poniesione straty właściciel oszacował na kwotę blisko 1.5 tys. złotych. Dorosłemu za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, w przypadku nieletniego o całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch młodych mieszkańców miasta, podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do piekarni.

Do zdarzenia doszło 25 grudnia br. około godziny 16.40 w Jeleniej Górze. Wyjaśniając jego okoliczności policjanci ustalili, że 19-latek poprosił o pomoc w przestępstwie 12-letniego kolegę, który miał za to otrzymać pieniądze. Jego zadaniem była obserwacja i informowanie dorosłego o ewentualnych zagrożeniach. Natomiast 19-latek włamał się do piekarni, w której wcześniej był uczniem. W trakcie przestępstwa uszkodził dodatkowo kamery monitoringu. Ustalono też, że zamierzał ukraść pieniądze, buty sportowe oraz telefon komórkowy. Straty oszacowano łącznie na kwotę blisko 1500 złotych. Zamierzonego celu sprawcy jednak nie osiągnęli z uwagi na zatrzymanie przez policjantów.

19-latek trafił do aresztu, a 12-latek został przekazany pod opiekę matce. O całej sprawie zostanie powiadomiony teraz sąd rodzinny. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem dorosłemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię