Malezyjska policja zorganizowała zakrojoną na wielką skalę akcję wymierzoną w handlarzy narkotykami. Podczas dwóch operacji mundurowi zatrzymali 872 kilogramy marihuany oraz znaczne sumy pieniędzy z jej sprzedaży.

Piątek, 13 listopada okazał się pechowy dla malezyjskich handlarzy narkotykami. Wtedy to miejscowa policja zorganizowała aż osiem nalotów na miejsca, w których podejrzewano że może znajdować się magazyn przestępców. Dwie lokalizacje okazały się trafione – w Sungai Nibong (dzielnica miasta George Town) zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie mieli 250 pakunków z marihuaną, każdy o wadze kilograma.

Niedługo później zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który zaprowadził policjantów do warsztatu naprawy łodzi w innej dzielnicy miasta. Tam, wewnątrz jednej z łodzi odnaleziono 622 identycznych pakunków. Łącznie policjanci zatrzymali 872 kilogramy marihuany.

Dalsze działania polegały na zatrzymaniu członków grupy przestępczej, w tym 56-latka będącego jej szefem oraz m.in. czterech rybaków, którzy na swoich łodziach mieli przemycać narkotyki. Zatrzymano łącznie 12 osób. Grozi im nawet kara śmierci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię