Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło podczas imprezy poprawinowej w Jaśle (województwo podkarpackie). 8-letnia dziewczynka chciała pobawić się z psem rasy rottweiler. Zwierzę zaatakowało ją, poważnie raniąc dziecko w okolice twarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 czerwca około godziny 22. Dziewczynka przyszła na poprawiny wraz z 30-letnią matką. Uczestnicy zabawy znajdowali się przed domem, kiedy dziecko podbiegło do leżącego na trawniku rottweilera. Dziewczynka znała psa, wcześniej wielokrotnie się z nim bawiła. Tym razem jednak pies rzucił się na 8-latkę, która doznała rozległych obrażeń twarzy.

Poszkodowane dziecko zostało zabrane do szpitala w Jaśle, skąd została przetransportowana do Rzeszowa. Z uwagi na urazy jakich doznała, lekarze podjęli decyzję o jej przeniesieniu do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Rzeszowie.

Policjanci w tej sprawie wszczęli dochodzenie z art. 160 kodeks karnego pod kątem narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię