Ilustracja.

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który łamiąc zasady obowiązkowej kwarantanny w mieszkaniu wszczął awanturę i zranił swojego syna nożem. Mężczyzna był nietrzeźwy. W tej sprawie wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zranić swojego syna i zbiec z miejsca zdarzenia. W wyniku poszukiwań ujawnili osobę odpowiadającą rysopisowi sprawcy. Podejrzanym okazał się 66-letni mieszkaniec Głogowa, który – jak się okazało – będąc pod wpływem alkoholu, wszczął w mieszkaniu awanturę, w trakcie której zranił swojego syna nożem kuchennym. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W związku ze złamaniem zasad kwarantanny, której poddani byli domownicy, podejrzany został przewieziony do przygotowanego na okres pandemii pomieszczenia dla osób zatrzymanych we Wrocławiu. Wobec 66 – latka sąd zastosował następnie tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna odpowie za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za ten czyn kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. W tej sprawie zostanie również skierowany wniosek do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głogowie o nałożenie kary pieniężnej za złamanie zasad kwarantanny.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię