archiwum

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu listonoszowi, który rozwoził przesyłki mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz 54-latek odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

22 grudnia br., około godz. 11.40, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Dolska. Mężczyzna powiadomił dyżurnego o tym, że przed chwilą do jego domu przyszedł prawdopodobnie nietrzeźwy listonosz, który następnie wsiadł do samochodu marki Suzuki i odjechał.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci drogówki, którzy udali się do Dolska, gdzie na rynku zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Suzuki Wagon. Okazało się, że kierujący samochodem 54-letni listonosz faktycznie był nietrzeźwy i miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu śremskiego, a samochód listonosza i wszystkie znajdujące się w nim przesyłki przejęła pracownica poczty.

Być może dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Dolska oraz błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Teraz nieodpowiedzialny listonosz odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię