Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Pocisk przeciwpancerny był zabetonowany w ścianie jednego z bloków usytuowanych w Gołonogu, a znaleźli go pracownicy budowlani w trakcie prac remontowych. Niebezpieczne znalezisko przejął wojskowy patrol sapersko – minerski.

Dzisiaj około godz. 9.30 na ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej, podczas remontu jednego z bloków, pracownicy budowlani natrafili na zabetonowany w ścianie niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. O swoim znalezisku powiadomili dąbrowską komendę policji. Zaraz po otrzymanej informacji, na miejsce pojechał policyjny partol. Po konsultacji co do ewentualnej siły rażenia tego rodzaju pocisku, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców całego bloku. Swoje mieszkania opuściło łącznie 50 osób. Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny z ładunkiem kumulacyjnym. Niebezpieczne znalezisko dzisiaj przed południem zabezpieczył wojskowy patrol sapersko – minerski. Dzięki temu kilkudziesięciu ewakuowanych wcześniej mieszkańców Dąbrowy mogło bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię