Oświęcimscy policjanci zatrzymali 34-latka, który jest podejrzany o uszkodzenie samochodu oraz posiadanie amfetaminy.

W ubiegły czwartek (23.12.br.), tuż po godzinie 16 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny znajdującego się na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego sprawca zamierzał wejść do jednej z placówek oświatowych, a kiedy pracownik ochrony mu to uniemożliwił mężczyzna zaczął kopać po drzwiach wejściowych do budynku. Następnie zdjął górną część garderoby i położył się na masce jednego z zaparkowanych przy ulicy samochodów.

We wskazane miejsce natychmiast ruszył jeden z patroli. Mundurowi nie mieli problemu z odnalezieniem chuligana. Wjeżdżając we wskazaną ulicę od razu dostrzegli półnagiego mężczyznę leżącego na masce volkswagena. Policjanci wezwali go do zachowania się zgodnego z prawem, a kiedy ten zareagował agresją słowną zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego po czym umieścili w radiowozie. O uszkodzeniu karoserii została powiadomiona właścicielka samochodu.

Policjanci ustalili, że zatrzymanym jest 34-letni mieszkaniec Oświęcimia. Podczas jego przeszukania znaleźli woreczek z białą substancją, która okazała się amfetaminą. Funkcjonariusze podejrzewając, że irracjonalne zachowanie mężczyzny było spowodowane wpływem środków odurzających na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni w policyjnej asyście przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię