Tczewscy kryminalni zatrzymali 20 i 27-letniego mężczyznę oraz 20-letnią kobietę, których podejrzewali o przestępstwo rozboju. Według ustaleń mundurowych kobieta za pośrednictwem Internetu umówiła się z pokrzywdzonym na randkę, a następnie w miejscu spotkania dwaj sprawcy napadli na mężczyznę, któremu ukradli telefon. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili im zarzuty rozboju, za co mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, natomiast kobieta zastała objęta policyjnym dozorem.

2 lutego br. po godzinie 23.30 oficer dyżurny Komendy powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na ulicy Nowej. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze, którzy ustalili, że mieszkaniec powiatu elbląskiego nawiązał znajomość internetową z młodą kobietą i umówił się z nią na randkę na ulicy Nowej w Tczewie. Na miejscu okazało się, że kobieta nie jest sama, tylko w towarzystwie dwóch mężczyzn, którzy pobili 24-latka i ukradli mu telefon komórkowy warty 400 złotych. Mundurowi ustalili, że sprawcy po kradzieży uciekli z miejsca zdarzenia. W związku z zaistniałym przestępstwem stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą już następnego dnia od zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Jak się okazało, oprócz 20-letniej kobiety w sprawę zamieszany był 20 i 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali również skradziony telefon.

W miniony piątek funkcjonariusze doprowadzili zatrzymane osoby do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. 27-latek z uwagi na wcześniej popełnione podobne przestępstwo oraz odbywanie wyroku pozbawienia wolności, zarzuty te mężczyzna usłyszał w recydywie. Wobec 20-latki prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju, zaś wobec 20 i 27-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku popełnienia przestępstwa w tzw. recydywie kara ta zostaje zwiększona o połowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię