Zgłosił rozbój, bo chciał pieniądze z pobrań mieć dla siebie. W poniedziałek około godziny 11:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie o rozboju, który miał mieć miejsce w Kościanie przy ul. Młyńskiej. Szybko okazało się jednak, że zgłaszający nie jest pokrzywdzonym, a wręcz przeciwnie…

25-letni mężczyzna pracujący w firmie kurierskiej zgłosił, że w Kościanie na ul. Młyńskiej został napadnięty. Nieznany sprawca uderzył zgłaszającego kijem lub innym przedmiotem w tył głowy, powodując jego upadek, a następnie wyrwał saszetkę z pieniędzmi z pobrań. Na miejsce został szybko wysłany patrol policji, a następnie od zgłaszającego przyjęto zawiadomienie o przestępstwie rozboju.

Kryminalni podjęli czynności, które miały na celu wyjaśnić okoliczności zajścia i ustalić sprawcę napadu oraz kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze jednak szybko ustalili, że opisywane przez mężczyznę zdarzenie nigdy nie miało miejsca, a 25-latek wymyślił całą historię.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań, przyznając się, że wymyślił całe zdarzenie, bo chciał mieć dla siebie pieniądze z pobrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię