Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 10 osób podejrzanych o handel narkotykami oraz przechwycili ponad 7 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 200 tysięcy złotych. Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował 7 podejrzanych.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, jakiś czas temu wpadli na trop osób zajmujących się rozpowszechnianiem środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie powiatu średzkiego. Śledczy ustalili, że narkotyki są przemycane do Polski z Holandii i Niemiec, a następnie za pomocą siatki dilerów sprzedawane indywidualnym odbiorcom.

Wszystkie ustalone osoby zostały zatrzymane pod koniec października br. na terenie powiatu średzkiego. To 9 mężczyzn i 1 kobieta w przedziale wiekowym od 20 do 35 lat.

W miejscach zamieszkania zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli przeszło 7 kilogramów narkotyków; 5 kilogramów amfetaminy, 2 kilogramy marihuany, a także kokainę oraz tabletki extasy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to nie mniej niż 200 tysięcy złotych.

Zatrzymanym osobom przedstawiono łącznie 50 zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani, obejmujących m.in. wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków, wprowadzanie do obrotu oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował 7 podejrzanych mężczyzn. Pozostałe osoby zostały objęte przez prokuratora policyjnym dozorem. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię