Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali dwóch łodzian, u których zabezpieczyli ponad 200 gramów narkotyków. Starszy 31-letni odpowie za posiadanie środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast młodszemu, ze względu na fakt, iż większość tych środków należała do niego, może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-latek poszukiwany był listem gończym.

Kryminalni z Łodzi pojechali na ul. Dąbrowskiego, aby zweryfikować zebrane wcześniej informacje o przestępstwach narkotykowych, do których według ich wiedzy miało tam dochodzić. Około godziny 10.00 weszli do wytypowanego budynku, gdzie zastali dwóch mężczyzn. Kompletnie zaskoczeni wizytą mundurowych, nie stawiali oporu. Pierwsze przeszukania potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy, w odzieży i w pomieszczeniach zabezpieczyli ponad 150 gramów marihuany, niespełna 100 gramów mefedronu, wagę elektroniczną gotówkę i telefon komórkowy.

Młodszy z zatrzymanych mężczyzn, 23-letni ma przeszłość kryminalną, aktualnie poszukiwany był listem gończym i miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Obecnie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi. O losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje prokuratura i sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię