O wyjątkowej bezczelności oszustów przekonał się mieszkaniec Świdnika, który zakupił na popularnym portalu ogłoszeniowym replikę broni za blisko 500 złotych. Jednak zamiast oczekiwanej broni, w otrzymanej paczce znalazł ziemniaki oraz wydrukowane zdjęcie repliki broni oprawione w ramkę. Ponadto oszust dołączył od siebie liścik z przestrogą, by na drugi raz mężczyzna uważnie czytał ogłoszenia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 23-letni mieszkaniec Świdnika, który oświadczył, że został oszukany. Na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ogłoszenie zatytułowane: „#ZDJĘCIA# ASG hk-03 specna arms po tuningu”. 23-latek twierdził, że z opisu ogłoszenia jak i z korespondencji nie wynikało, że przedmiotem wystawionym na sprzedaż nie jest replika broni, a jedynie zdjęcie.

Po opłaceniu za towar kupujący otrzymał paczkę, w której znalazł ziemniaki, zdjęcie repliki broni oraz dołączoną kartkę by uważnie czytał opis i nazwę ogłoszenia. Teraz policjanci ze świdnickiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzić będą dochodzenie w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię