Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji III ogłosili zarzuty oszustwa mężczyźnie, który w jednym z marketów budowlanych na terenie miasta usiłował dokonać niecodziennego wyłudzenia. 31-letni mieszkaniec Mysłowic zakupił wyrzynarkę i pilarkę tarczową, po czym usiłował dokonać ich zwrotu. Podczas kontroli zwracanego towaru okazało się, że w zamkniętych kartonach zamiast elektronarzędzi jest…. ziemia kwiatowa.

31-letni mieszkaniec Mysłowic w jednym z marketów budowlanych na terenie Sosnowca zakupił wyrzynarkę i pilarkę tarczową. W miniony weekend ponownie pojawił się w sklepie i usiłował dokonać ich zwrotu. Nie byłoby w tym nic niecodziennego, bowiem zgodnie z regulaminem sklepu ma do tego prawo. Niecodzienna jednak była zawartość zamkniętych szczelnie kartonów z elektronarzędziami. Okazało się, że mężczyzna umieścił w nich …ziemię kwiatową.

Pracownicy ochrony sklepu ujęli nieuczciwego klienta i powiadomili policjantów, którzy po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności ogłosili 31-latkowi zarzut usiłowania dokonania oszustwa na szkodę sklepu. Gdyby jego plan się powiódł sklep straciłby blisko 600 zł. Mysłowiczanin przyznał się do zarzucanego czynu. O jego losie zadecyduje Sąd. Może mu grozić grzywna lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię