Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali 19-letniego mieszkańca miny Jakubów podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego skąd skradziono portfel z pieniędzmi i sejf. Dzięki błyskawicznemu działaniu policjantów odzyskano sejf oraz część pieniędzy. 19-latek usłyszał już zarzut karny.

Przed kilkoma dniami na terenie gminy Jakubów miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego. Łupem sprawcy padł portfel z pieniędzmi oraz sejf również z pieniędzmi w środku. Straty wyniosły ponad 5 tys. złotych.

Podejrzenia od początku wiodły do 19-letniego mieszkańca tej gminy będącego rodziną dla pokrzywdzonego. Mężczyzny jednak nie zastano w jego miejscu zamieszkania, wszystko wskazywało, że ukrywa się chcąc uniknąć odpowiedzialności.

Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek może przebywać w jednym z mieszkań w Mińsku Mazowieckim. Pojechali więc pod ten adres, gdzie zatrzymali podejrzanego o włamanie. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami wskazał miejsce ukrycia sejfu oraz części zrabowanych pieniędzy.

Włamanie – wiadomości kryminalne

Śledczy odnaleźli skradziony sejf i pieniądze a następnie zabezpieczyli je. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał  zarzut kradzieży z włamaniem. 19-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny, karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązkowi naprawienia wyrządzonej szkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię