Determinacja, dociekliwość, sumienność to cechy dobrego policjanta. Dzięki takiej postawie opoczyńskich policjantów, zatrzymano i przedstawiono zarzut kobiecie, która zniszczyła siedem samochodów osobowych zaparkowanych na parkingu przed jednym z opoczyńskich osiedli. Właściciele straty wycenili na łączną sumę 4350 zł. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kobieta w ręce policjantów wpadła na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. 2 maja 2021 roku, uwagę funkcjonariuszy z opoczyńskiego wydziału kryminalnego zwróciła kobieta, która dość nietypowo się zachowywała. Spacerowała pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Okazało się, że 32-latka ostrym przedmiotem rysowała powłokę lakierniczą zaparkowanego pojazdu. Została zatrzymana do wyjaśnienia swojego irracjonalnego zachowania.

Dalsze czynności w sprawie realizowali już policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego. Okazało się, że  to nie jedyne przewinienie opocznianki. Policjant prowadzący sprawę,  ustalił jeszcze  kolejnych sześć osób, których pojazdy zostały przez zatrzymaną w ten sam sposób uszkodzone.  Łączna suma strat jakie wyrządziła 32 latka opiewają na kwotę 4350 złotych.

Podczas przesłuchania  kobieta nie potrafiła racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Wyraziła skruchę. W myśl obowiązujących przepisów, zniszczenie mienia zagrożone jest karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie skierowana pod ocenę opoczyńskiego sądu.

2 KOMENTARZE

  1. Powinna dostać taką grzywnę, że by się jej odechciało. Człowiek zapieprza czasami wiele lat aby sobie coś kupić, a jakaś ******* przyjdzie i Ci to uszkodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię