Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdzają, że wykorzystywał on jeden z internetowych portali aukcyjnych i oferował do sprzedaży towary, których nigdy nie posiadał. Ofiarami oszusta mogło paść ponad 100 osób z terenu kraju. Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dokonywał oszustw wykorzystując jeden z internetowych portali ogłoszeniowych. Mężczyzna oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał i nigdy nie miał zamiaru wysłać zamawiającym. Okazało się, że nie ma też stałego miejsca zamieszkania, co mogło utrudnić jego zatrzymanie. Został jednak szybko namierzony przez policjantów w wynajmowanym lokalu.

Ustalenia policjantów potwierdziły, że podejrzany oferował w bardzo korzystnych i niskich cenach m.in. telefony komórkowe, konsole do gier, elektronarzędzia, tablety oraz inny drobny sprzęt elektroniczny. Ponieważ cena wystawionego towaru była bardzo niska często okazywała się skuteczną pokusą dla nabywców. Podejrzany liczył również na to, że osoby oszukane na kwotę kilkudziesięciu złotych, pogodzą się ze stratą i nie będą zawiadamiać Policji o przestępstwie.

W ten sposób podejrzany mógł oszukał ponad 100 osób. Policjanci w dalszym ciągu weryfikują listę pokrzywdzonych osób z terenu całego kraju.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za oszustwa i grozić mu może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię